Přijde Vám nadpis tohoto článku nesmyslný? Kdepak. Bublinková folie se skutečně používá i na zahradách. Přečtěte si, jak ji lze využít.
Mnozí vášniví zahrádkáři mají ve svém království skleník. Jestliže však chcete, aby vegetační sezóna rostlin ve skleníku byla delší, bude třeba v našich teplotních podmínkách popřemýšlet o vhodném zateplení skleníku. Možností je hned několik. Skleník můžete obložit polystyrenovými deskami, nebo třeba zakrýt rákosem. Dále je možné použít dvojitá či pokovená skla, popřípadě i komůrkový polykarbonát. U těchto variant je však třeba počítat s poměrně vysokými náklady. Na řadě tedy přichází bublinková folie!
Izolační schopnosti bublinkové folie jsou velice dobré. Použít se dá běžná bublinková folie s bublinkami o průměru 1 cm, vhodnější jsou ale fólie s velkými bublinkami s průměrem 3 cm. Takové folie totiž propouští méně světla, navíc jsou účinnější, co se týče tepelné izolace. Vzduch obsažený v bublinkách je totiž výborný izolant. Bublinkovou folii navíc po ústupu zimy můžete snadno sejmout a uložit ji pro další využití. Úprava folie je velice snadná s pomocí ostrého nožíku nebo nůžek, takže jí můžete snadno přizpůsobit např. větracím otvorům, které je třeba občas využít i v zimním období.
Kromě využití bublinkové folie jako tepelného izolantu ve skleníku se „bublinka“ používá také v bazénech. Speciální pevná solární bublinková folie slouží k ohřevu vody pomocí slunečních paprsků. Po ohřátí vody zabrání úniku tepla.