V lednu 2010 proběhlo 50-leté výročí od zahájení hromadné výroby bublinkové fólie. Za den jejího vzniku je považováno poslední pondělí v lednu, které se časem stalo „Dnem bublinkové fólie“.
V roce 1957 se americký inženýr Alfred Fielding a švédský vynálezce Marc Chavannes na žádost designera z New Yorku pokusili vytvořit 3D tapety.
První várka „tapet“ byla vyrobena ručně a vyžadovala si velké zlepšení. Po šesti měsících tvrdé práce a technického zdokonalování byl postaven experimentální model stroje, který byl schopen produkovat bublinkovou folii. Designerovi se však výsledek nelíbil a vynález tak byl na více než dva roky zapomenut.
Pak si jednoho dne Alfred Fielding všiml, když se blížil v zamračeném počasí k letišti, že mračna, která jsou tak podobná vynalezeným tapetám, změkčují přistání letadla. Tak vznikla myšlenka využití bublinkové fólie jako obalového materiálu.
V lednu 1960 Mark Chavannes a Alfred Fielding založili společnost s názvem Sealed Air (doslovný překlad z angličtiny zní „Zabalený vzduch“) a bublinková folie byla patentována a v Americe se stala známá jako Bubble Wrap („zapouzdřená bublina“). Začala masová výroba a tak si brzy bublinková fólie získala přízeň po celém světě.