Bublinková fólie se nejčastěji používá jako ochranný obal. Zabalíte do ní zboží, a bublinková fólie ho chrání během přepravy a manipulace. Díky pravidelnému rozmístění bublinek nemá fólie slabé místo. Když se vám zdá, že je potřeba dát na zboží větší vrstvu, jednoduše ho zabalíte bublinkovou fólií několikrát. Fólie je vyrobena z nízkohustotního polyetylenu (LDPE) a je absolutně netoxická. Splňuje směrnice Evropské unie. V neposlední řadě se bublinková fólie používá i jako tepelná a zvuková izolace.

Nákup v rolích

Fólie je natočená na roli, v některých obchodech si ji můžete pořídit po metrech, častěji se ale prodává po celých rolích. Vyrábí se ale také bublinkové fólie s perforací, díky které nemusíte používat nožík, abyste fólii odtrhli. V nabídce jsou role o různých šířkách – 20 cm, 30 cm, 50 cm, 100 cm, 120 cm nebo 150 cm. Vyberete si podle toho, na co ji potřebujete.

Co se do bublinkové fólie často balí

Bublinková fólie je univerzální obalový materiál. Je velmi lehká, buď dvouvrstvá, nebo třívrstvá (z obou stran hladká, bublinky jsou uprostřed). Používá se k balení nábytku, skla, elektroniky, obrazů, kancelářského vybavení, křehčích věcí a spoustu dalšího zboží. Používá se často i při stěhování. Bublinková fólie se vyrábí v České republice. Běžně se vyrábějí také obálky s bublinkovou fólií pro bezpečnější zásilky drobného zboží poštou.

Další vlastnosti bublinkové fólie

Bublinková fólie nejen chrání zabalené zboží svými vzduchovými polštářky, ale je také odolná proti vlhkosti, má výborné tepelně i zvukově izolační vlastnosti, je flexibilní, pevná a netrhá se. Kromě toho je lehoučká, nepropouští prach a má velký teplotní rozsah. Jednoduše je to moc praktický materiál, který využijete v různých situacích.