V dnešní době už přibližně přibližně dvě třetiny Čechů třídí odpad. Existují však předměty, u kterých vládne nejistota nad tím, do kterého kontejneru patří. Většina lidí tak tyto předměty raději vhodí do kontejneru na směsný odpad. Mezi takové předměty patří i bublinkové obálky.

Jelikož jsou bublinkové obálky vyrobeny z papíru, který je ale uvnitř vyložený bublinkovou fólií, mnozí váhají, zda bublinkové obálky třídit jako papír, nebo jako plast. Popř. zvolit jistotu a obálku vyhodit do směsného odpadu.

Správně bublinkové obálky do kontejneru na papír nepatří. Vždy je třeba od sebe oddělit jednotlivé vrstvy, tedy papír a bublinkovou folii a ty následně dát do příslušných kontejnerů. Samotné oddělení bublinkové folie od papírové obálky může někoho odrazovat od tohoto kroku, protože folie je k papíru samozřejmě přilepena. Tento proces si však velice jednodušše můžete usnadnit. Jak? Bublinkovou obálku přestřihněte na dvě poloviny (nejlépe podélně), poté si jednou rukou chyťte papírovou část, druhou rukou plastovou část a trhnutím je oddělte. Je to velice jednoduchý postup, který Vám zabere pouze několik sekund. Následně si můžete vypráskat pár bublinek.

Je problém, pokud přeci jen vhodíte kompletní bublinkovou folii do kontejneru na papír? Podle informací pracovníků recyklačních linek se nejedná o žádnou katastrofu, ale pro zaměstnance třídící linky to je práce navíc. Je tedy lepší papír a bublinkovou folii před vyhozením oddělit a umístit do oddělených kontejnerů.