Každá profesionální stěhovací firma, ale také každý člověk, který se stěhuje svépomocí, se při stěhování neobejde bez bublinkové fólie. Bublinková fólie slouží k ochraně zabalených předmětů, zboží či nábytku. Ochrání je tak před nárazy, otřesy, oděry a jiným poškozením. Bublinkovou fólii vám buď naúčtuje stěhovací firma, která vás bude balit a stěhovat nebo si ji můžete nakoupit sami. Po rozbalení si s bublinkovou fólií ještě pohrají i vaše děti. A možná i vy =)

Důležitá je tloušťka a velikost bublin

U bublinkové fólie není příliš co vybírat. Jediné, co si musíte určit, je tloušťka fólie a velikost bublin. Tloušťka znamená, že čím tlustší fólie, tím lepší ochrana a menší riziko protrhnutí fólie. A také samozřejmě vyšší cena. Velikost bublin je nejčastěji 1 cm, případně 3cm. Čím větší bubliny, tím lepší ochrana zabaleného zboží. Na křehčí věci se tak hodí spíše kvalitnější fólie, na klasický nábytek bude stačit fólie obyčejná.

Speciální bublinkové fólie

Kromě klasické bublinkové fólie, která je pro většinu potřeb absolutně dostatečná, se ještě vyrábí tyto dva typy speciální fólie:

  • Antistatická bublinková fólie. Antistatická úprava bublinkové fólie se používá k zabalení a bezpečné přepravě elektro součástek a přístrojů. Nevytváří totiž elektrostatický náboj. Jinak má stejné vlastnosti jako klasická bublinková fólie.
  • Bublinková fólie s papírem. Tato fólie, které se také říká americká fólie, je laminovaná kraftovým papírem a hodí se k balení těžších předmětů a křehkých předmětů. Ochrana je ještě vyšší. Navíc se používá tam, kde nechcete, aby bylo vidět, co je v bublinkové fólii zabaleno.

Jak se bublinková fólie prodává

Máte spoustu možností. Jedná se hlavně o rozdíl v tom, jak dlouhou a širokou bublinkovou fólii budete potřebovat. Nejčastěji se prodává v rolích s návinem 100 metrů. Nakoupit ji můžete po metrech, nebo kratších rolích.