Pro ty z Vás, kdo si zpříjemňují horké letní dny v bazénu na vlastní zahrádce, tu máme článek o tom, jak ho efektivně ochránit nejen před nečistotami a hmyzem.

Solární plachta je tepelně – izolační fólie z bublinek. Proč zrovna z bublinek? Důvod je prostý. Jednotlivé bublinky fungují na principu miniaturních čoček, přičemž koncentrují dopadající sluneční paprsky a předávají je následně vodě. Je to prakticky stejný proces, jako když zapálíme suchou trávu či papír přes lupu nebo staré brýle. V době, kdy máme plachtu položenou mimo bazén, se ohřívá voda klasicky, poté je však potřeba vstřebané teplo nějakým způsobem izolovat.

A nyní se dostáváme ke druhé velké výhodě solární plachty. Díky svým vlastnostem brání tepelným ztrátám, ke kterým běžně dochází v průběhu noci nebo v okamžiku kdy se voda aktivně neohřívá. Prodlužuje tudíž koupací sezónu a šetří nám dokonce i náklady na provoz bazénu. Bazénová chemie se totiž jinak vypařuje a musíme ji neustále doplňovat.

Nabízíme Vám plachtu z vysoce kvalitní bublinkové fólie gramáže 220 g/m2. Plachta je dostatečně pevná a odolná vůči protržení. Díky vyšší gramáži ji můžeme na bazénu nechat i za větrnějšího počasí. Je k dostání v modrém provedení, takže Vám bude skvěle ladit k barvě Vašeho bazénu. Tvar se dá přizpůsobit jakémukoliv bazénu pomocí odlamovacího nože. Je dobré však plachtu nejprve rozložit po dobu 2-3 dní na hladinu, je pak pružnější a dá se lépe dotvarovat podle okrajů bazénu.

Po sejmutí z vody je třeba ji vždy srolovat a nevystavovat přílišnému slunečnímu záření. Mohlo by se stát, že by nám spálila trávník a vodou nenachlazené bublinky by mohly popraskat. K zakrývání a odkrývání velkého bazénu je dobré používat naviják. Na zimní období plachtu osprchujte, vysušte a uskladněte v prostorách, kde nemrzne.