Bublinková fólie na stěhování

Bublinkovou fólii známe většinou už od dětství, kdy nám dělalo radost „praskat“ jednotlivé bublinky. Hlavním úkolem bublinkové fólie je tedy ochrana zboží, které je do ní zabalano. Jedná se o moderní, levný a hlavně univerzální obalový materiál, který se používá k balení. Nejčastěji k balení různého zboží, nábytku, plastových konstrukcí, skla, obrazů, elektroniky, spotřebičů, starožitností apod.

Ideální obal na stěhování

Bublinková fólie se také výborně hodí při stěhování. Jednoduše do ní zabalíte drobné i větší předměty, ale také nábytek, klavír, skleněné věci, lustry a v podstatě vše, co stěhujete. Tento levný obalový materiál vám pomůže se přestěhovat bez poškození stěhovaných věcí. Bublinkové fólie se liší velikostí bublinek a jejich hustotou. Nejmenší věci se tak balí do fólie s malými bublinkami rozesetými nahusto. Čím větší předměty, tím větší a méně hustě rozdělené bublinky. Logickým důvodem je efektivní ochrana předmětů.

Vlastnosti bublinkové fólie

Bublinková fólie se dnes běžně používá v mnoha rozličných oborech a kromě ochranné funkce má i další vlastnosti:

  • tepelná a zvuková izolace
  • velký teplotní rozsah
  • mechanická pevnost
  • nízká hmotnost
  • voděodolnost či prachotěsnost
  • velmi nízká cena

Kromě klasické bublinkové fólie se používají také bublinkové obálky, bublinkové pytle či bublinková vystýlka v balících. Nízká hmotnost bublinek téměř nezvyšuje hmotnost obálek či balíků, zato jejich obsah účinně chrání. Bublinkovou fólii tvoří dvě nebo tři vrstvy, což ještě zvyšuje její ochrannou funkci.