Bublinkovou fólii známe většinou už od dětství, kdy nám dělalo radost „praskat“ jednotlivé bublinky. Hlavním úkolem bublinkové fólie je tedy ochrana zboží, které je do ní zabalano. Jedná se o moderní, levný a hlavně univerzální obalový materiál, který se používá k balení. Nejčastěji k balení různého zboží, nábytku, plastových konstrukcí, skla, obrazů, elektroniky, spotřebičů, starožitností apod.

Ideální obal na stěhování

Bublinková fólie se také výborně hodí při stěhování. Jednoduše do ní zabalíte drobné i větší předměty, ale také nábytek, klavír, skleněné věci, lustry a v podstatě vše, co stěhujete. Tento levný obalový materiál vám pomůže se přestěhovat bez poškození stěhovaných věcí. Bublinkové fólie se liší velikostí bublinek a jejich hustotou. Nejmenší věci se tak balí do fólie s malými bublinkami rozesetými nahusto. Čím větší předměty, tím větší a méně hustě rozdělené bublinky. Logickým důvodem je efektivní ochrana předmětů.

Vlastnosti bublinkové fólie

Bublinková fólie se dnes běžně používá v mnoha rozličných oborech a kromě ochranné funkce má i další vlastnosti:

  • tepelná a zvuková izolace
  • velký teplotní rozsah
  • mechanická pevnost
  • nízká hmotnost
  • voděodolnost či prachotěsnost
  • velmi nízká cena

Kromě klasické bublinkové fólie se používají také bublinkové obálky, bublinkové pytle či bublinková vystýlka v balících. Nízká hmotnost bublinek téměř nezvyšuje hmotnost obálek či balíků, zato jejich obsah účinně chrání. Bublinkovou fólii tvoří dvě nebo tři vrstvy, což ještě zvyšuje její ochrannou funkci.