Při většině stěhování dojde také na to, že budete muset přestěhovat nějakou elektroniku. Prakticky veškerá elektronika je velice choulostivá na přenášení jakékoli otřesy. Samozřejmě je třeba elektroniku ochránit před vlhkostí. Jedná se tedy o předměty, které kladou nejvyšší nároky na pečlivé a kvalitní zabalení před manipulací.

Jelikož se může jednat o velice drahé předměty v řádech desítek tisíc korun, rozhodně se vyplatí na balení elektroniky nešetřit. Televize, monitory, počítače a další tzv. černou techniku je třeba vždy zabalit do bublinkové fólie (, která absorbuje nárazy, navíc chrání i proti poškrábání a jinému poškození. Běžně jsou tyto výrobky baleny do 3 vrstev obalových materiálů – nejprve do 1-2 vrstev bublinkové fólie, poté do 1 vrstvy balícího papíru nebo vlnité lepenky a nakonec se balení stáhne stretch folií. Balík se pak stává odolnějším vůči protržení a při důkladném zabalení je velice odolný vůči vlhkosti.

Bublinková fólie balení elektroniky

Při stěhování televizorů a monitorů také pamatujte na to, že pokud je potřebujete přepravovat položené, je doporučeno je pokládat obrazovkou dolů, jinak hrozí její poškození. S plazmovými televizory je možné manipulovat výhradně ve svislé poloze!

Pro absolutní bezpečnost při přepravě je vhodné elektroniku zabalenou do bublinkové fólie, popř. i dalších vrstev, ještě umístit do kartonové krabice.

Bublinková folie se však používá i při manipulaci s tzv. bílou technikou, tedy domácími spotřebiči. Ty chrání především před poškrábáním nebo promáčknutím.

Bublinková fólie je bez pochyby nejvhodnějším a nejúčelnějším materiálem při balení nejrůznějších předmětů!